TOP 6 geriausios asmeninių finansų planavimo programėlės

Pirmasis žingsnis norint išmintingai valdyti savo finansus – vesti pajamų ir išlaidų biudžetą. Atrodo neįtikėtina, tačiau vien tik stebint savo biudžetą atsiranda tam tikra disciplina. O tai daryti išmaniajame įrenginyje – ypač patogu ir paprasta – iškart galima įtraukti visas, net ir menkiausias išlaidas. Pristatome 5 nemokamas programėles, padėsiančias sutaupyti ir lengviau valdyti savo finansus.

Spendee

Tai bene populiariausia aplikacija asmeniniams finansams stebėti. Pradėti ja naudotis labai paprasta – susikūrus „piniginę“ reikia fiksuoti savo pajamas ir išlaidas. Kiekvienai išleistai sumai galima priskirti kategoriją, pavyzdžiui, „transporto išlaidos“ arba „maisto prekės“. Aplikacija turi patogius įrankius statistikai peržiūrėti – įvairiuose grafikuose bei diagramose galima atsekti, kurios kategorijos išlaidų buvo daugiausia. Taip pat „Spendee“ programėlėje galima nufotografuoti išlaidų čekį ar pirkinį ir nuotrauką prisegti prie konkretaus įrašo išlaidų žurnale.

Nemokama „Spendee“ versija turi viską, kas būtina, tačiau jei norisi vienu metu vesti kelis biudžetus, programėlę sujungti su banku arba duomenis sinchronizuoti tarp kelių skirtingų įrenginių, verta sumokėti už programėlės „premium“ versiją.

Splitwise

Puikus įrankis tiems, kuriems reikia dažnai dalytis išlaidomis su draugais ar artimaisiais. Sukūrus paskyrą, galima išsiųsti el. paštu ar SMS žinute kvietimus savo bičiuliams, kviečiant juos prisijungti prie grupės. Kontaktus programėlė naudoja iš telefone esančios kontaktų knygos.

Finansų programėlės

Visi grupės nariai programėlėje gali vesti bendras išlaidas, priskirti joms kategoriją ir nustatyti, kuris iš grupės narių turėtų prisidėti prie šių išlaidų. Programėlė parodo, kas yra kiek ir kam skolingas tiek atskiroje išlaidų kategorijoje, tiek bendroje įskaitoje. Prie išlaidų galima pridėti komentarus, taip pat fotografuoti čekius. Be to, „Splitwise“ turi funkciją „Whiteboard“, kurioje galima įrašyti visai grupei aktualią informaciją.

Taip pat programėlė leidžia nustatyti tam tikrus įspėjimus. Pavyzdžiui, priminimą, iki kada grupė turi sumokėti už kokias nors paslaugas. Be to grupės nariams į el. pašto dėžutes gali įkristi laiškai su priminimais grąžinti skolas ir galima atsisiųsti visą kelionės išlaidų informaciją „Excel“ formatu norint analizuoti ją savo kompiuteryje.

Goodbudget

Tai programėlė tinkanti vesti ir stebėti finansus tiems, kurie kartu dalijasi išlaidomis bei rūpinasi santaupomis, pavyzdžiui, bendram poros biudžetui. Tą pačią paskyrą leidžiama pildyti dviem vartotojams. Tiesa, norint prijungti daugiau vartotojų reikalinga „premium“ versija.

Kiekvienas narys, įsidiegęs programėlę, turi galimybę realiu laiku patikrinti bendro biudžeto likutį, susipažinti su jį analizuojančiais grafikais ir artimųjų pirkimo įpročiais. Programėlėje naudotojas gali priskirti tam tikras sumas skirtingoms kategorijoms, o vėliau fiksuoti savo išlaidas, stengiantis neviršyti numatyto biudžeto. Vaizdžiai pateikiami duomenys apie kiekvieną išlaidų kategoriją, visa statistika vaizduojama grafikais ir diagramomis.

Be to, aplikacijoje galima sukurti skirtingoms reikmėms skirtus virtualius vokelius – lėšas lengva perkelti iš vieno voko į kitą, patikrinti juose esančius pinigų likučius, iš anksto suplanuoti mėnesio išlaidas ir nusistatyti taupymo laikotarpį.

Monefy

Tai ypač patraukliai vizualiai išpildyta programėlė pritaikyta patogiam naudojimui, kurioje, skirtingai nei kitose, galima pačiam susikurti išlaidų kategorijas ir joms parinkti paveikslėlius. Ši programėlė tinka ne tik sekti, kur yra išleidžiami pinigai, bet ir planuoti būsimas išlaidas, susikurti taupymo tikslą bei paskirstyti savo biudžetą skirtingoms pirkinių kategorijoms.

Nemokamoje programėlės versijoje yra visos reikalingos funkcijos, išlaidų ataskaita pateikiamas pasirinktinai – diagramomis arba sąrašu. Taip pat joje automatiškai yra sukuriama atsarginė asmens duomenų kopija, o per Google ar Dropbox paskyrą galima susieti skirtingus įrenginius.

AndroMoney

Tai patogi programėlė finansų stebėjimui, kurioje paprasta žymėti savo išlaidas ir pajamas. Šioje programėlėje taip pat yra galimybė pasirinkti kategorijas, peržiūrėti išlaidų ir įplaukų diagramas. Programėlė suteikia galimybę prisegti čekio nuotrauką išlaidų registravimo metu ir susikurti taupymo tikslą.

Mano piniginė

Tai lietuvių sukurta programėlė. Ji taip pat suteikia galimybę išlaidas priskirti kategorijoms. Jau sukurtų kategorijų kiekis nėra didelis, tačiau galima pridėti ir sau patogias, taip pat galima matyti savo išlaidų ir įplaukų ataskaitas.