„Sodra“ gyventojus įtraukė į pensijų kaupimą – suteikiamas pusmetis apsispręsti - Life Capital

„Sodra“ gyventojus įtraukė į pensijų kaupimą – suteikiamas pusmetis apsispręsti

Kaip ir kasmet, šių metų pradžioje „Sodra“ į pensijų kaupimą įtraukė 34 tūkstančių gyventojų, tačiau sprendimą, kaip ir kur kaupti pensijai, galima pasirinkti dar iki šių metų birželio 30 d.

Į pensijų kaupimą buvo įtraukti tie gyventojai, kurie sausio 2-ą dieną buvo jaunesni nei 40 metų amžiaus, tą dieną dirbo samdomą darbą ar vykdė savarankišką veiklą Lietuvoje – turėjo galiojantį verslo liudijimą, individualios veiklos pažymą, buvo individualios įmonės savininkai ar mažosios bendrijos nariai.

Gavusieji tokį pranešimą gali apsispręsti – nieko nedaryti ir nuo liepos 1 d. tapti pensijų kaupimo dalyviais „Sodros“ parinktoje bendrovėje bei pradėti mokėti pensijų kaupimo įmokas, sudaryti sutartį su savo pasirinkta kaupimo bendrove, arba iki birželio 30 d. pateikti prašymą asmeninėje paskyroje www.sodra.lt/gyventojui ir atsisakyti dalyvauti kaupime.

Kaupti atsisakiusiam asmeniui kas trejus metus bus vėl siūloma prisijungti prie pensijų kaupimo. Sulaukus 40-ies metų, daugiau į kaupimą asmuo nebeįtraukiamas. Nepriklausomai nuo amžiaus gali pats pasirinkti kaupimo bendrovę ir pradėti kaupti pensijai papildomai.

„Rekomenduojame į tai pažiūrėti rimtai, nes pradėjus kaupti antroje pakopoje, galimybės atsisakyti dalyvavimo pensijų kaupime nebebus. Esame pasiruošę suteikti visą reikiamą informaciją apie galimus variantus pensijos kaupimui, į konsultantus galima kreiptis užpildžius registracijos formą arba el. paštu: info@lifecapital.lt“, – sako „Life Capital“ atstovas Remigijus Mikalainis.

Verta pasirinkti teisingai

Pradėjus kaupti antroje pakopoje, galimybės atsisakyti dalyvavimo pensijų kaupime nebėra.

Naujai į pensijų kaupimą įtrauktiems gyventojams, iki pat birželio pabaigos sudaroma galimybė apsispręsti. Visi į pensijų kaupimą įtraukti gyventojai gauna pranešimus į asmenines „Sodros“ paskyras, kuriose gali sužinoti, kokia kaupimo bendrovė jiems buvo parinkta ir ką daryti toliau. Gyventojai, nurodę savo elektroninio pašto adresus, pranešimus gauna taip pat ir elektroniniu paštu.

Jei asmuo neperskaitys pranešimo asmeninėje paskyroje, informacija apie įtraukimą į pensijų kaupimą jam bus siunčiama registruotu laišku.

Prie kaupimo prisideda ir valstybė

Jei gyventojas apsispręs kaupti pensijai antroje pakopoje, jis taip pat gali pasirinkti kaupimo tarifą. Priklausomai nuo pasirinkto tarifo, kaupiančiuosius papildomai skatina ir valstybė.

Kintamasis tarifas 2021 m. sudarys 2,4 proc. nuo kaupiančiojo atlyginimo. Taip pat 0,9 proc. nuo vidutinio šalies darbo užmokesčio (VDU), kuriuos į pensijų fondą papildomai perves valstybė. Pasirinkus visą 3 proc. tarifą valstybė papildomai perveda į pensijų fondus 1,5 proc. nuo VDU.

Šiuo metu antros pakopos pensijų kaupime dalyvauja 1,37 mln. šalies gyventojų. Pernai į pensijų kaupimą buvo įtraukti 43,5 tūkst. gyventojų, 27 tūkst. iš jų pasirinko dalyvauti kaupime. Dar 11 tūkst. gyventojų per metus savarankiškai sudarė pensijų kaupimo sutartis.