Šiemet į pensijų kaupimą įtraukiami ir anksčiau atsisakę ar sustabdę įmokas gyventojai

Kaip ir kasmet, šių metų pradžioje „Sodra“ į antros pakopos pensijų kaupimą įtraukia naujus dalyvius. Į kaupimą įtraukiami ne tik tie gyventojai, kurie iki šiol niekada nekaupė pensijai, bet ir tie, kurie 2019 m. atsisakė dalyvauti pensijų kaupime. Sprendimą, kaip ir kur kaupti pensijai, galima priimti dar iki šių metų birželio 30 d.

Į pensijų kaupimą įtraukiami gyventojai, kurie yra jaunesni nei 40 metų amžiaus, dirba samdomą darbą ar vykdo savarankišką veiklą Lietuvoje – turi galiojantį verslo liudijimą, individualios veiklos pažymą, yra individualios įmonės savininkai ar mažosios bendrijos nariai. Taip pat įtraukiami ir tie, kurie 2019 metais neterminuotai sustabdė pensijų kaupimą.

Gavusieji tokį pranešimą gali apsispręsti – nieko nedaryti ir nuo liepos 1 d. tapti pensijų kaupimo dalyviais „Sodros“ parinktoje bendrovėje bei pradėti mokėti pensijų kaupimo įmokas, sudaryti sutartį su savo pasirinkta kaupimo bendrove, arba iki birželio 30 d. pateikti prašymą asmeninėje paskyroje www.sodra.lt/gyventojui ir atsisakyti dalyvauti kaupime.

Kaupti atsisakiusiam asmeniui kas trejus metus bus vėl siūloma prisijungti prie pensijų kaupimo. Sulaukus 40-ies metų, daugiau į kaupimą asmuo nebeįtraukiamas. Nepriklausomai nuo amžiaus gali pats pasirinkti kaupimo bendrovę ir pradėti kaupti pensijai papildomai.

„Rekomenduojame į tai pažiūrėti rimtai, nes pradėjus kaupti antroje pakopoje, galimybės atsisakyti dalyvavimo pensijų kaupime nebebus. Esame pasiruošę suteikti visą reikiamą informaciją apie galimus variantus pensijos kaupimui, į konsultantus galima kreiptis užpildžius registracijos formą arba el. paštu: info@lifecapital.lt“, – sako „Life Capital“ finansų specialistas, Kauno regiono vadovas Remigijus Mikalainis.

mikalainis

Verta pasirinkti teisingai

Pradėjus kaupti antroje pakopoje, galimybės atsisakyti dalyvavimo pensijų kaupime nebėra.

Naujai į pensijų kaupimą įtrauktiems gyventojams, iki pat birželio pabaigos sudaroma galimybė apsispręsti. Visi į pensijų kaupimą įtraukti gyventojai gauna pranešimus į asmenines „Sodros“ paskyras, kuriose gali sužinoti, kokia kaupimo bendrovė jiems buvo parinkta ir ką daryti toliau. Gyventojai, nurodę savo elektroninio pašto adresus, pranešimus gauna taip pat ir elektroniniu paštu. Jei asmuo neperskaitys pranešimo asmeninėje paskyroje, informacija apie įtraukimą į pensijų kaupimą jam bus siunčiama registruotu laišku.

Prie kaupimo prisideda ir valstybė

Jei gyventojas apsispręs kaupti pensijai antroje pakopoje, jis taip pat gali pasirinkti kaupimo tarifą. Priklausomai nuo pasirinkto tarifo, kaupiančiuosius papildomai skatina ir valstybė.

Pasirinkus kaupti palaipsniui, 2022 m. šis įmokos dydis sudarys 2,7 proc. nuo kaupiančiojo pajamų, nuo kurių skaičiuojamos socialinio draudimo įmokos ir 1,2 proc. nuo vidutinio šalies darbo užmokesčio (VDU), kuriuos į pensijų fondą papildomai perves valstybė. Taigi, jei žmogus uždirba 1000 eurų „ant popieriaus“, kitais metais pasirinkus kintamąjį tarifą kas mėnesį kaupimui bus pervedama 27 eurai nuo jo atlyginimo ir 17,28 eurų valstybės paskatos.

Pasirinkus 3 proc. tarifą valstybė papildomai perveda į pensijų fondus 1,5 proc. nuo VDU. Jei žmogaus atlyginimas 1000 eurų „ant popieriaus“, kiekvieną mėnesį į pensijų fondą keliaus 30 eurų nuo jo atlyginimo ir 21,59 eurų dydžio valstybės įmoka.

Šiuo metu antros pakopos pensijų kaupime dalyvauja 1,37 mln. šalies gyventojų. Pernai į pensijų kaupimą buvo įtraukti 34 tūkst. gyventojų.