Taupymas ir investavimas

Taupymas ir investavimas yra skirstomas į du tipus – aktyvus ir pasyvus:

Aktyvus investavimas

Tai aktyvus investicijų valdymas, kuriuo siekiama išgauti maksimalią investicinę grąžą. Šis metodas turi tiek savų pliusų, tiek minusų. Pagrindinis aktyvaus investavimo pliusas tai, kad galima išgauti maksimalią investicinę grąžą ir uždirbti daugiau pinigų. Pagrindinis minusas – tam reikia skirti daug aktyvaus laiko analizuojant rinkas, taip pat pasirinkus šį metodą atsiranda papildomų rizikų prarasti investuotus pinigus.

Aktyvaus investavimo galimybės:

  • Akcijų birža;
  • Tarpusavio skolinimo platformos;
  • Kriptovaliutos;
  • Žaliavos.

Pasyvus investavimas

Tai investavimas siekiant rinkos vidurkiui artimos investicinės grąžos. Pagrindinis pasyvaus investavimo pliusas tai, kad šis metodas beveik nereikalauja Jūsų asmeninio laiko, nes nereikia aktyviai analizuoti rinkų, taip pat pasirinkus šį metodą, sumažinamas rizikos lygis, nes investuojama periodinėmis įmokomis. Pagrindinis minusas – šiuo metodu negalima išgauti maksimalios rinkos grąžos ir staiga praturtėti.

Pasyvaus investavimo galimybės:

  • Biržoje prekiaujami fondai (ETF);
  • Investicinis gyvybės draudimas.


Kuri investavimo strategija yra geresnė?

 

Aktyvus ar pasyvus investavimas? Ši diskusija niekuomet nesibaigia tarp investuotojų. Abi investuotojų stovyklos investavimą suprantą skirtingai ir gali argumentuotai pagrįsti savo nuomonę, todėl tai laikoma individualiu pasirinkimu. Tam, kad apsispręsti ir apsibrėžti savo poreikius būtų lengviau, kviečiame konsultuotis su specialistu.

Ką dar turėčiau žinoti?

Turite klausimų? Susisiekite su mumis, mes mielai padėsime!