III Pakopa

III pensijų pakopa – patrauklus pasirinkimas norintiems kaupti savarankiškai. Tai yra asmeninė sąskaita pensijų fonduose, skirta taupyti ir investuoti ateičiai.


Kodėl naudinga kaupti III pensijų pakopoje?

Didesnė pensija

Profesionalios komandos dėka Jūsų lėšos – nuolat investuojamos ieškant geriausio rizikos ir grąžos santykio. Investavimo tikslų galėsite siekti pasirinkdami iš penkių III pakopos pensijų fondų, kurie skiriasi savo prisiimama rizika, taikomais mokesčiais ir tikėtina grąža. Kuo ilgiau investuojate, tuo daugiau turto galite tikėtis sukaupti.


Mokesčių lengvatos

Jei mokate įmokas į III pakopos pensijų fondą už save, savo sutuoktinį ar vaikus, galite susigrąžinti iki 300 Eur per metus. Maksimali įmokėta suma, nuo kurios galite susigrąžinti 20 proc. gyventojų pajamų mokesčio (GPM), yra 1500 Eur.


Lėšos yra paveldimos

Jūsų sukauptos lėšos III pakopoje – paveldimos. Todėl viskas, ką sukaupsite, priklauso Jums ir Jūsų artimiesiems. Galėsite pasirinkti ir lėšų išmokėjimo būdą, kuris bus patraukliausias.


Kaip kaupiama III pensijų pakopoje?

Kaupiant visose trijose pakopose, Jūsų ateities pajamos gali sudaryti ne 30 proc. („Sodros“ pensija), ne 50 proc. („Sodros“ ir II pakopos pensija), o 70–80 proc. buvusių pajamų.

Kaupti savarankiškai pasiryžusiems padeda ir valstybė. Ji suteikia gyventojų pajamų mokesčio lengvatą – galimybę susigrąžinti iki 300 Eur per metus.

III pensijų pakopa patraukli dėl savo lankstumo – kiek pinigų, kokiu periodiškumu, keliuose fonduose kaupti, kaip ir kada gauti išmokas, sprendžiate patys.


Kaip pradėti kaupti III pakopoje?

Pasirinkite pensijų fondą

Pasikonsultuokite su „Life Capital“ finansų specialistu, kuris padės pasirinkti Jums tinkamą fondą pagal Jūsų amžių ir toleruojamą riziką. Nepamirškite, kad įmokas į pensijų sąskaitą gali mokėti ir Jūsų artimieji ar darbdavys, tad iš anksto apie tai susitarkite su įmokų mokėtojais.


Sudarykite pensijų sutartį

III pakopos pensijos sutartį galite sudaryti su „Life Capital“ specialistų pagalba konsultacijos metu tiek atvykus į biurą, tiek nuotoliniu būdu. III pakopos pensijų sutartį sudarysime vos per kelias minutes, naudojantis „Smart-ID“, mobiliuoju parašu ar foto identifikacija.


Nustatykite reguliarų mokėjimą

Gerų rezultatų galite pasiekti, jei įmokos į pensijų fondą bus pervedamos periodiškai (pavyzdžiui, kas mėnesį).  Nepamirškite suplanuoti, kiek per mėnesį galite atsidėti taupymui, rekomenduojama kaupti bent 10–15 proc. pajamų.


Ką dar turėčiau žinoti?

Turite klausimų? Susisiekite su mumis, mes mielai padėsime!