II Pakopa

II pakopa – tai pensijos kaupimas fonduose, leidžiantis sukaupti pensijai iki 20–30 proc. buvusio uždarbio.


Kodėl naudinga kaupti II pensijų pakopoje?

Didesnė pensija

Kaupdami II pakopoje prisidedate prie savo gerovės. Lėšos, kurias kaupiate fonde, yra investuojamos, todėl kaip rodo istorija, ilguoju laikotarpiu kylant rinkoms, palūkanos augina ir Jūsų turtą, o investicijos apsaugomos nuo infliacijos. Lėšos automatiškai nuskaitomos nuo darbo užmokesčio ir tuo rūpintis nereikia.


Prisideda valstybė

Kaupiant II pakopoje maksimaliai, valstybė prisideda daugiau nei 216 Eur per metus. Beje, II pakopos pensijų fonduose taikomi mažiausi valdymo mokesčiai, lyginant su kitais investavimo instrumentais. Nuo 2021 m. šių fondų metinis turto valdymo mokestis sieks tik 0,5 proc.


Lėšos yra paveldimos

II pakopoje visos kaupiamos lėšos yra paveldimos. Sulaukus pensijos, sukauptas turtas ar jo dalis taip pat galės būti paveldima priklausomai nuo sukauptos sumos ir išmokų būdo. Apie galimus išmokų pasirinkimo būdus galite pasikonsultuoti su „Life Capital“ finansų patarėjais.


Kaip kaupiama II pakopoje?

 

Kas mėnesį automatiškai nuskaičiuojama 3 proc. nuo Jūsų atlyginimo (neatskaičius mokesčių) ir papildomai valstybė prisideda 1,5 proc. (nuo vidutinio darbo užmokesčio). Tuomet pensijų fonde lėšos yra investuojamos į gyvenimo ciklo fondus pagal Jūsų amžių. Pensijų fonde sukauptos lėšos yra išmokamos sulaukus pensijos.


Kaip pradėti kaupti II pakopoje?

Pasirinkite pensijų fondą

Pasikonsultuokite su „Life Capital“ finansų specialistu, kuris padės pasirinkti Jums tinkamą gyvenimo ciklo fondą pagal Jūsų amžių. Pasirinktas fondas pritaikys investicijas ir rizikingumą pagal Jūsų amžių.


Sudarykite pensijų sutartį

II pakopos pensijos sutartį galite sudaryti konsultacijos metu atvykus į biurą, tiek nuotoliniu būdu. II pakopos pensijų sutartį sudarysime vos per kelias minutes, naudojantis „Smart-ID“, mobiliuoju parašu ar foto identifikacija.


Žinokite, kaip sekasi kaupti

Savo II pakopos pensijų krepšelį galėsite stebėti prisijungę prie asmeninės paskyros. Taip pat reguliariai su Jumis susisieks Jūsų asmeninis finansų konsultantas, kuris esant poreikiui padės padaryti pakeitimus.


Ką dar turėčiau žinoti?

Turite klausimų? Susisiekite su mumis, mes mielai padėsime!