Geriausios knygos apie finansus: TOP 5 kūriniai padėsiantys išmintingai valdyti savo finansus

Finansinio raštingumo link – knygų eilutėmis. Finansiniam raštingumui gerinti pirmiausia reikalingos žinios, tad siekiant jas praturtinti „Life Capital“ komanda atrinko TOP 5 knygas, kurias verta perskaityti norint daugiau sužinoti apie pinigus, jų valdymą ir geriau išmanyti finansų sritį.

1. Mindaugas Grajauskas – „Ko niekada neišgirsite iš bankininko. Praktiniai patarimai poros finansų planavimui ir organizavimui“

Ši knyga puikiai tinka jaunoms poroms, kurioms pinigų tema santykiuose gali būti gana jautri. Anot autoriaus, pinigai nėra tik buhalterinis formalumas, lengvai išsprendžiamas subalansavus pajamų bei išlaidų eilutes. Požiūris į pinigus ir jų panaudojimą yra psichologinis klausimas – šios nuostatos susiformuoja žmogui augant, o dalį įsitikinimų kiekvienas perima iš savo tėvų.

Autoriaus teigimu, kiekviena jo nagrinėjama tema buvo aktuali jam pačiam, o sprendimai išbandyti „savo kailiu“. Suderindami poros nuostatas, gilindamiesi į kiekvieno mąstyseną, mokydamiesi ir analizuodami – taip autorius ir jo gyvenimo partnerė ieškojo tinkamiausio finansų valdymo modelio, leidžiančio siekti užsibrėžtų tikslų ir apsaugančio nuo konfliktų ir nesutarimų dėl pinigų panaudojimo. Knygoje pateikiami – psichologiniai finansų valdymo aspektai, pagrindiniai praktiniai principai, konkretūs pavyzdžiai ir išsamūs žingsniai tinkamiausio pinigų valdymo modelio link.

Knygos apie finansus

2. Spencer Johnson – „Kas paėmė mano sūrį

Tai trumpas pasakojimas, kurį galima perskaityti vos per valandą, tačiau ko išmoksite, pravers visą likusį gyvenimą. Įsivaizduokite, kad sūris – tai viskas, kas Jums svarbu ir ko gyvenime siekiate: karjera, pinigai, sveikata, dvasinė harmonija ar meilė. Labirintas – tai vieta, kurioje ieškote savojo sūrio: darbovietė, šeima, visuomenė. Jaučiatės tvirtai rankose laikydami savo sūrį? O kas, jei vieną dieną jį iš Jūsų atima? Knyga primena tai, kad vietoje niekas nestovi ir kartais kiekvienam tenka susidurti su pokyčiais, kurie gąsdina ir juos būtina išmokti priimti.

3. Robertas T. Kijosakis – „Padidinkite savo finansinį IQ“

Tai knyga ypač tinkanti dabartinei situacijai šalyje ir primenanti tai, kad finansinių audrų krečiamame pasaulyje didžiausias turtas yra žmogaus finansinis išprusimas.

4. Dan Strutzel – „Mokslas apie pinigus: kaip padidinti pajamas ir tapti turtingam“

Ši knyga skatina prisiimti finansinę atsakomybę nesvarbu ar esate samdomas darbuotojas, įmonės savininkas ar investuotojas. Kiekvienas gali gauti didesnes pajamas, jei laikysis pajamų didinimo dėsnių ir principų bei atsikratys daugelio klaidingų, pusiau teisingų ar visiškai melagingų įsitikinimų apie pinigus.

5. Robert T. Kiyosaki – „Turtingas tėtis, vargšas tėtis“

Įtraukianti istorija apie du skirtingą finansinį supratimą turinčius žmones, kurią pasakoja autorius norėdamas pabrėžti daugelio žmonių daromas klaidas ir supažindinti su išties efektyviu finansų valdymo modeliu. Asmenine patirtimi ir originaliomis idėjomis grįsti principai, pripažinti visame pasaulyje, sėkmingai pakeitė ir tebekeičia milijonų žmonių mąstymą apie pinigus.