Dar galite suspėti susigrąžinti iki 300 Eur!

Artėjant metų pabaigai, primename apie vieną iš investicinio gyvybės draudimo ir trečios pakopos privalumų – galimybę atgauti iki 300 Eur gyventojų pajamų mokesčio. „Life Capital“ finansų specialistė Inga Genevičiūtė pastebi, kad dažnai žmonės, kuriems gali būti taikoma GPM lengvata, to nežino arba ne iki galo žino kaip ja pasinaudoti.

„Pasirašę savarankiško pensijų kaupimo arba investicinio gyvybės draudimo sutartis ir norintys maksimaliai pasinaudoti GPM lengvata, iki metų pabaigos dar gali spėti sumokėti papildomas įmokas. Norint sužinoti kokios grąžos galima tikėtis arba kiek reikėtų prisidurti iki maksimalios grąžos, turėtų kreiptis į savo finansų specialistą arba registruotis bendrai finansinei konsultacijai“, – primena I. Genevičiūtė.

Pasinaudoti gyventojų pajamų lengvata ir susigrąžinti dalį per metus sumokėto pajamų mokesčio bus galima deklaruojant praėjusių metų pajamas. Deklaraciją už praėjusius metus reikia pateikti iki kitų metų gegužės 1 dienos ir pajamų mokesčio dalis nuo įmokų, sumokėtų už praėjusius metus, bus grąžinta iki liepos 31 dienos.

Kaip galima maksimaliai panaudoti susigrąžintą GPM lengvatą?

Finansų specialistė pabrėžia, kad gaunamą lengvatą, ne tik galima, bet ir rekomenduojama reinvestuoti į kaupimą. „Iš valstybės gautą GPM lengvatą rekomenduojame papildomai pervesti į savo kaupiamąją sąskaitą. Šiuos pinigus iš valstybės gavome kaip premiją, už tai, kad tobuliname savo finansinio raštingumo žinias.

Reinvestuojami pinigai papildomai uždirbs palūkanas ir galutiniame taške sukaupta suma bus kur kas didesnė, – lengvatos reinvestavimo naudą atskleidžia I. Genevičiūtė ir priduria, – Pavyzdžiui, jei į savo kaupiamąją sąskaitą asmuo perveda 1500 eurų (maksimalią sumą, nuo kurios galima susigrąžinti GPM lengvatą), deklaruodamas pajamas kasmet jis gali susigrąžinti iki 300 eurų (20 proc. nuo įmokėtų 1500 eurų)“.

GPM lengvata

Norėdami sužinoti, ar šiemet galėsite pasinaudoti visa lengvata arba norėdami sumokėti papildomą įmoką, kuriai būtų taikoma maksimali GPM lengvata, užregistruokite konsultacijai pas savo finansų specialistą ar interneto svetainėje.