Dar galite suspėti pasinaudoti gyventojų pajamų mokesčio lengvata!

Remiantis Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, praėjusiais metais net 25 proc. gyventojų nepasinaudojo galimybe susigrąžinti dalį sumos nuo sumokėtų įmokų į savo trečios pakopos ar investicinio gyvybės draudimo sąskaitas. Primename, kad dar šiemet pervedus papildomas įmokas ir kitais metais deklaravus pajamas bus galima atgauti iki 300 eurų gyventojų pajamų mokesčio (GPM).

Valstybė, skatindama papildomą savanorišką taupymą, gyventojams, pasirinkusiems trečios pakopos pensijų arba investicinio gyvybės draudimo fondus, taiko GPM lengvatą. Lengvata gali pasinaudoti visi nuolatiniai Lietuvos gyventojai, mokantys kaupimo įmokas į savo trečios pakopos ar investicinio gyvybės draudimo sąskaitas. Taip pat sutuoktinio, savo nepilnamečių vaikų arba vyresnių, negalią turinčių, vaikų naudai.

„Life Capital“ finansų specialistė Inga Genevičiūtė pastebi, kad dažnai žmonės, kuriems gali būti taikoma GPM lengvata, to nežino arba ne iki galo žino kaip ja pasinaudoti.

Specialistė taip pat primena, kad norintys susigrąžinti GPM lengvatą dar gali suspėti: „Pasirašę savarankiško pensijų kaupimo arba investicinio gyvybės draudimo sutartis ir norintys maksimaliai pasinaudoti lengvata, iki metų pabaigos dar gali spėti sumokėti papildomas įmokas. Todėl kviečiu nenumoti į tai ranka ir kreiptis į finansų specialistus, kurie padės atlikti visus reikalingus veiksmus norint susigrąžinti GPM lengvatą“, – teigia I. Genevičiūtė.

Finansų specialistė pabrėžia, kad gaunamą lengvatą, ne tik galima, bet ir rekomenduojama reinvestuoti į kaupimą. „Iš valstybės gautą GPM lengvatą rekomenduojame papildomai pervesti į savo kaupiamąją sąskaitą. Šiuos pinigus iš valstybės gavome kaip premiją, už tai, kad tobuliname savo finansinio raštingumo žinias.

Inga Genevičiūtė

Reinvestuojami pinigai papildomai uždirbs palūkanas ir galutiniame taške sukaupta suma bus kur kas didesnė, – lengvatos reinvestavimo naudą atskleidžia I. Genevičiūtė ir priduria, – Pavyzdžiui, jei į savo kaupiamąją sąskaitą asmuo perveda 1500 eurų (maksimalią sumą, nuo kurios galima susigrąžinti GPM lengvatą), deklaruodamas pajamas kasmet jis gali susigrąžinti iki 300 eurų (20 proc. nuo įmokėtų 1500 eurų)“.

Pasinaudoti gyventojų pajamų lengvata ir susigrąžinti dalį per metus sumokėto pajamų mokesčio galima deklaruojant praėjusių metų pajamas. Deklaravimas vyksta pasibaigus kalendoriniams metams ir pateikiant deklaraciją Valstybinei mokesčių inspekcijai.

Deklaraciją už praėjusius metus reikia pateikti iki kitų metų gegužės 1 dienos ir pajamų mokesčio dalis nuo įmokų, sumokėtų už praėjusius metus, bus grąžinta iki liepos 31 dienos.